Od pondelka 8.4. začína rekonštrukcia Žitnej ulice v Rači

505
Oprava Račianskej ulice

Popri prácach na modernizácii Račianskej ulice začne Hlavné mesto Bratislava od pondelka 8. apríla 2024 opravovať aj Žitnú ulicu, v prvej etape od Hečkovej po Hybešovu ulicu v smere z mesta.

Práce na tejto etape budú trvať približne do konca mája. Uzavretý bude vždy len jeden jazdný pruh, vedľajší bude prejazdný. Postupne plánuje mesto opraviť celý úsek od Hečkovej po Detviansku obojsmerne, o ďalších etapách budeme vopred informovať.

Prosím, buďte trpezliví a tolerantní. Vďaka tomu budeme mať kvalitnejšie a bezpečnejšie cesty. A vďaka špeciálnemu asfaltu aj tichšie.

Cesta II/502: z Račianskeho mýta až do Vrbového

Cesta II/502, ktorá vedie z Bratislavy do Vrbového, je dôležitou dopravnou tepnou na Slovensku. Táto cesta spája mnohé mestá a obce na východnej strane Malých Karpát, ako sú Svätý Jur, Pezinok, Modra, a Limbach s Bratislavou, čím zohráva kľúčovú úlohu v regionálnej doprave. Jej celková dĺžka je 78,824 km, čo naznačuje jej významný dosah a spojovaciu funkciu medzi rôznymi časťami kraja​.

Tieto údaje naznačujú, že cesta II/502 je nielen kľúčovou dopravnou tepnou pre mnohých obyvateľov na východnej strane Malých Karpát. Kvôli vysokej intenzite dopravy je rekonštrukcia cesty nevyhnutnosťou.