Pešie a cyklovýlety: Najkrajšie a najzaujímavejšie miesta v kraji

2229
Červený Kameň
Červený Kameň

Na našom webe máme špeciálnu sekciu venovanú voľnému času. Dnes tam nájdete už desiatky tipov na krásne túry a cyklovýlety, ktoré vás dovedú k tým najkrajším a najzaujímavejším miestam v kraji.

Naše výlety sme rozdelili na pešie túry a cyklovýlety. Tvorili sme ich my a každú trasu sme si prešli a nafotili. Okrem popisu cesty pripájame aj mapky a informácie o náročnosti, povrchu, čase, ale aj tipy, kde sa dá po ceste spraviť prestávka či piknik. Do dnešného dňa sa nám nazbierali už desiatky trás a budeme radi, ak vám budú inšpiráciou.

Hrad Devín je súčasťou niekoľkých výletov, ale aj krásnej Cyrilometodskej cesty, ktorá bola len nedávno certifikovaná Radou Európy.

Tajomné zrúcaniny Plaveckého hradu sú súčasťou napríklad tohto pešieho výletu.

Pútnické mestečko Marianka je krásne miesto na výlet, obdivovať budete najmä vzácne sakrálne pamiatky. Je súčasťou napríklad tohto cyklovýletu alebo pešej túry.

Malokarpatské lesy sú pretkané cyklotrasami aj turistickými chodníkmi. Aspoň kúsok z nich uvidíte takmer na každom našom výlete.

Keď sa vydáte po cyklotrase s názvom Domček na strome a čarovné výhľady, narazíte v lese na tento hobití domček.

Pajštún na jeseň. Naše výlety prispôsobujeme ročnému obdobiu a niektoré naše trasy sú ako stvorené na jeseň a dokonca aj zimné mesiace. Ruiny hradu Pajštún uvidíte napríklad na tomto pešom výlete.