Podujatia Župné školy v Avione a Župné školy pre teba sa tento rok neuskutočnia

1512

Na základe vyvíjajúcej sa epidemiologickej situácie, pristúpil Bratislavský samosprávny kraj k zrušeniu tradičných a rodičmi deviatakov vyhľadávaných podujatí. Ide o podujatie Župné školy v Avione, ale aj mimo bratislavské Župné školy pre teba v Pezinku, Senci a Malackách, ktoré sa mali konať v októbri.

„Reagujeme na aktuálny vývoj v súvislosti so šírením koronavírusu. Tým, že sa podujatia konajú v interiéri, nemôžeme riskovať. Mrzí nás to, pretože je to obľúbené podujatie, ktorého sa zúčastní veľké množstvo záujemcov, a ktoré najmä umožňuje žiakom aj ich rodičom spoznať stredné školy v regióne na jednom mieste. Ochrana ľudí a zdravia je však prvoradá, nehazardujme zbytočne a nepodceňujme riziko,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

I keď sa spomínané podujatia neuskutočnia, všetky dôležité informácie, ktoré môžu uľahčiť výber budúceho povolania či smerovania vzdelávania, nájdu žiaci, rodičia, čivýchovní poradcovia na webovej stránke www.strednapremna.sk. Nájdu tu informácie o 54 stredných školách, odboroch vzdelávania, možnostiach štúdia, či o úspechoch škôl a ich žiakov. Pre lepšiu orientáciu sa v ponuke stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK slúži aj brožúra Končíš základkuVyber si strednú podľa seba!, ktorú je dostupná na vyššie uvedenej web stránke a dá sa jednoducho a zadarmo objednať.

Pre uľahčenie výberu tej správnej školy je k dispozícii aj interaktívny online kvíz. Žiakom základných škôl pomôže zistiť viac nielen o sebe, svojich záľubách a schopnostiach, ale najmä to, čo by mali ísť v Bratislavskom kraji študovať. Kvíz na www.strednapremna.sk pozostáva zo šestnástich otázok s predvolenými odpoveďami. Ich výsledkom je odporúčanie vhodnej strednej školy alebo študijného odboru.

„Verím, že i keď je tento rok situácia komplikovaná a nemôžeme sa spolu na týchto podujatiach osobne stretnúť, tak si vyberiete správne a nasmerujete svoje kroky do budúcnosti najlepším smerom,” uzavrel Juraj Droba, bratislavský župan.