Potulky po bratislavských vínnych pivniciach

1126

Slovakia Wine Tour Vás srdečne pozývajú na II. ročník podujatia „Potulky po bratislavských vínnych pivniciach“, ktorý sa bude konať v dňoch 11. a 12. októbra 2019.

Pivnice budú otvorené:

piatok 11. októbra 2019 od 14:00 – 21:00 hod.

sobota 12. októbra 2019 od 12:00 – 21:00 hod.

Podujatie je s finančnou podporou Bratislavského samosprávneho kraja a pod záštitou predsedu BSK Mgr. Juraja Drobu a primátora Bratislavy Ing. arch. Matúša Valla. Spoluorganizátormi sú i tento rok dotknuté mestské časti Bratislavy, ktorých vinári sa do projektu zapojili, t.j. Devín, Nové Mesto, Rača a Vajnory, ako i miestne vinohradnícke a vinárske spolky. Počas podujatia budú otvorené pivnice takmer tridsiatich vinohradníkov a vinárov ktorí ponúknu na degustáciu kvalitné a lahodné vína, ocenené na mnohých prestížnych domácich i svetových súťažiach vo vlastných, alebo spojených vínnych pivničkách v mestských častiach Bratislavy, v ktorých sa zachovali vinohrady a dorába víno, t.j. od Devína, Nového Mesta, cez Raču až po Vajnory.

Na trase podujatia bude premávať bezplatná kyvadlová doprava Shuttle busmi v oboch smeroch počas celého trvania podujatia. Trasa „Potuliek po bratislavských vínnych pivniciach“ je určená tak, aby si priaznivci a milovníci kvalitného a dobrého vína, ktorí majú chuť spoznať tajomstvá a atmosféru starých i novších vínnych pivničiek, mohli vína vychutnávať tam, kde sa tvorí ich príbeh. Potulky po bratislavských vínnych pivniciach predstavujú skĺbenie zmyslov pri degustácii kvalitných bratislavských vín v spojení s poznaním vinohradníkov, zaujímavých ľudí, a tiež chutí a vôní špecialít miestnej gastronómie.

Podujatie nie je len o víne, ale aj o stretnutiach s vinohradníkmi, ktorí vedia so zanietením porozprávať o svojej tvrdej a namáhavej práci vo vinohradoch, o nástrahách v boji s prírodou a škodcami, ale najmä o kvalitách, chuti farbe a vôni svojho vína.

Sprievodné podujatia ponúknu návštevu vinohradov, výrobných vinohradníckych priestorov, či miestne etnografické a vinohradnícke expozície. Milovníci výborného vína a vinárskych a gurmánskych zážitkov nezabudnite si pridať do kalendára termín 11. a 12. októbra 2019.

Nezabudnite dať vedieť kamarátom a známym zo všetkých kútov Slovenska i sveta.

Bližšie informácie: www. slovakiawinetour.sk

Lístky na podujatie: www.wisomm.com