Župné školy predstavili ponuku v Senci

1747

Deviataci, ich rodičia, učitelia, výchovní poradcovia a verejnosť dnes zavítali na ďalšie z podujatí „Župná škola pre teba“. Tentokrát sa prezentačným miestom 35 stredných odborných škôl a gymnázií v pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja stalo Podunajsko, konkrétne mesto Senec. V okrese sa tak predstavili už po druhý raz.

„Tento nápad vznikol už dávnejšie. Cieľom bolo čo najviac ukázať a povedať o školách deviatakom, teda budúcim študentom župných stredných škôl. Podujatie je pre verejnosť, aby rodičia i žiaci zistili, že župa má 54 kvalitných stredných škôl, na ktoré môže byť hrdá. Také, ktoré veľmi dobre pripravia deti na život a budúce povolanie,“ povedal Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

Návštevníci sa so župnou ponukou môžu prísť zoznámiť až do 17:00 hodiny do budovy Strednej odbornej školy automobilovej a podnikania na Kysuckej 14 v Senci. Žiaci deviatych ročníkov ako aj rodičia či výchovní poradcovia sa počas dňa pristavovali pri jednotlivých stánkoch škôl, kde zbierali potrebné informácie o odboroch, zameraní, absolventoch, uplatnení sa na trhu práce ako aj bližšie detaily k prijímacím pohovorom. Zaujal ich však aj bohatý sprievodný program na pódiu, o ktorí sa postarali samotní študenti prezentujúcich sa škôl. Tancovalo sa, spievalo sa, viazala sa gratulačná kytica, miešali sa nápoje či sa dekantovalo víno. Študenti jednoducho predviedli to naj zo svojich zručností.

“Je dobré, keď sa župné školy prezentujú aj v mestách ako je Pezinok, Senec a Malacky. Prinesie to viac žiakov zo základných škôl, nakoľko k nám žiaci prichádzajú aj z okolitých dedín ako napríklad zo Šenkvíc, Blatného, Veľkých Úľan, Pustých Úľan a ďalších. Myslím si, že práve priestor školy je ideálna forma na propagáciu tak našej školy, ako i ostatných. Vždy hovorím, že komunikácia a osobný kontakt je to najdôležitejšie čo existuje. Prídete, uvidíte, porozprávate sa. Pokladám to za najsprávnejšie, najvýhodnejšie. Kontakt rodič, žiak a pedagóg tak to má fungovať,“ zhodnotila Ľubomíra Hrubanová, riaditeľka seneckej Strednej odbornej školy automobilovej a podnikania na Kysuckej 14.

Poslednou zastávkou prezentačného podujatia „Župné školy pre teba“ bude Záhorie, kde sa 35 škôl Bratislavského samosprávneho kraja predstaví v Malackách v stredu 16. októbra 2019 od 9:00 do 17:00 hodiny v Športovej hale MALINA na Sasinkovej 901/2.