Pozývame vás na jednu z posledných repríz predstavenia divadla Astorka – Letmý sneh

1346

Tento piatok o 19:00 máte možnosť navštíviť divadlo Astorka Korzo´90 a naživo si vychutnať jedno z najobľúbenejších predstavení s názvom Letmý sneh.

Začiatkom roka 2017 uviedlo Divadlo Astorka Korzo´90 do svojej tvorby adaptáciu románu z pera slovenského spisovateľa a prekladateľa Pavla Vilikovského, ktorý nás opustil vo februári tohto roku. Jeho výnimočnú tvorbu si máme tú česť pripomenúť aj prostredníctvom inscenácie plnej emócií a úprimnej lásky v réžii Juraja Nvotu. Dej s motívmi partnerskej lásky, priateľských väzieb, straty pamäti človeka aj spoločnosti či pocitov oslobodenia sa od vnútorných zábran.

Čimborazka (Ady Hajdu), muž v strednom veku, do svojho životného priestoru necháva vstúpiť len manželku Lienku (Szidi Tobias) a priateľa Štefana (Miroslav Noga), prezývaného „nevlastné dvojča“. S Lienkou zdieľa svoju lásku, súkromný a intímny svet a s jazykovedcom Štefanom objavuje bohatý svet ďalších duševných zážitkov.
Idylický príbeh sa začína komplikovať. Lienka sa pomaly Čimborazkovi vzďaľuje. Nepamätá si spoločné zážitky, reaguje nepriateľsky a do prítomnosti vťahuje reálne i fiktívne osoby z minulosti. Čimborazka si začína uvedomovať svoje previnenia. Kedysi možno nechtiac pokazil ich vzťah malichernými zásadami a zaiste aj tým, že do bezdetného manželstva odmietol prijať adoptované dieťa. Má pocit, že mu jeho činy Lienka nenápadne a premyslene vracia.

Predstavenie poukazuje na pominuteľnosť momentu a krehkosť vzťahov našich životov. Posolstvom je nájdenie svojho vlastného vnútorného pokoja, vďaka ktorému sa dá aj život plný prekážok s láskou zvládnuť.

Excelentné herecké výkony ako aj samotná myšlienka hry majú potenciál vyvolať vo vás krásne pocity, ba priam až zimomriavky. Preto ak sme vás príjemne naladili, nenechajte si ujsť jednu z posledných príležitostí vidieť predstavenie Letmý sneh.