Prestupný terminál vo Vrakuni je dokončený. Od utorka 2. júla 2024 tam zastavujú vlaky

810
Terminál Vrakuňa

Po mesiacoch výstavby je nový prestupný terminál pripravený slúžiť cestujúcim. Nachádza sa pri obratisku trolejbusov a autobusov na Čiližskej vo Vrakuni a ponúka pohodlné prestupy medzi vlakovou a mestskou hromadnou dopravou.

Terminál je vybavený lavičkami, informačnými zariadeniami, prístreškami a stojanmi na bicykle.

Nástupná zastávka Čiližská pre autobusy a trolejbusy bude posunutá zo súčasnej polohy do novej polohy oproti súčasnému výstupišťu trolejbusov. K obom koncom nástupišťa novej zastávky budú vybudované chodníky od Dvojkrížnej ulice. Aktuálne je vybudovaný jeden z nich. Po vysporiadaní pozemkov pribudne aj druhý.

Nová železničná zastávka Vrakuňa nahradila súčasnú provizórnu rovnomennú zastávku na jednokoľajnej železničnej trati Bratislava – Dunajská Streda – Komárno. Zastávka Vrakuňa je jedným z tzv. terminálov integrovanej osobnej prepravy (TIOP), o vybudovaní ktorých sa hovorí už desaťročie. Nasledovať by mali terminály Lamačská brána a Ružinov.

Výstavba sa začala v októbri 2023. Práce zastrešovali Železnice Slovenskej republiky a zhotoviteľom bola firma TSS Grade, a.s.

Na stiahnutie fotoalbum: Otvorenie prestupného terminálu vo Vrakuni 1.7.2024