Rekonštrukcia električkovej trate pri tuneli pokračuje

3409

Úsek je súčasťou projektu modernizácie Karlovesko-dúbravskej radiály. Rekonštruuje sa koľajový triangel na nábreží pred tunelom pri River parku.

Cieľom prác je vymeniť výhybky pri tuneli, aby pri začatí 3. etapy modernizácie Dúbravsko-Karloveskej radiály, plánovanej od mája tohto roka, bola zabezpečená premávka električiek cez tunel v smere na Nábrežie arm. gen. Ludvíka Svobodu.

Práce čiastočne spomalila šíriaca sa pandémia. Práce, ktoré začali 14. marca 2020, a tiež dokončovacie práce na prvých dvoch etapách v Karlovej Vsi a Dúbravke, museli byť 19. marca zastavené. Kvôli vírusu totiž chýbali robotníci aj materiál. Od 25. marca 2020 práce na modernizácii radiály pokračujú.

Počas prác pri tuneli je vylúčená premávka električiek v úseku Nám. Ľ. Štúra – Chatam Sófer obojsmerne. Linka 4 premáva obojsmerne cez tunel, Kapucínsku a Námestie SNP. Neobsluhuje zastávky Chatam Sófer až Šafárikovo nám./SND.

Po ukončení prvej výluky začne úplná výluka električiek od tunela po Dúbravku, ktorá je predbežne plánovaná od 2. mája do polovice septembra tohto roka. Počas tejto výluky bude k dispozícii časť zrekonštruovaného triangla pred tunelom, takže električkové linky budú môcť premávať z mesta po zastávku Chatam Sófer a späť cez nábrežie/tunel. Do Karlovej Vsi a Dúbravky bude zabezpečená náhradná autobusová doprava spod Mosta SNP. Definitívna organizácia liniek MHD v tejto etape ešte nie je známa.

Foto: Michal Feik