Riaditeľom zdravotníctva v kraji sa stal Tomáš Szalay

10973

Novým riaditeľom Odboru zdravotníctva Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) je od 1. apríla Tomáš Szalay. Na miesto nastúpil po Jane Ježíkovej, ktorá bola vymenovaná za štátnu tajomníčku Ministerstva zdravotníctva SR. Tomáš Szalay ostáva aj naďalej lekárom Bratislavského kraja. 

„Tomáš Szalay nastupuje na post riaditeľa odboru zdravotníctva župy v krízovej situácii, kedy musíme robiť dôležité rozhodnutia doslova z hodiny na hodinu. Vsadili sme na odborníka, ktorý má skúsenosti nielen so zdravotníctvom, ale aj s fungovaním kraja,“ uviedol predseda BSK Juraj Droba. Zároveň poďakoval bývalej riaditeľke Jane Ježíkovej za odvedenú prácu a zaželal jej veľa úspechov v jej mimoriadne dôležitej štátnej misii.

MUDr. Tomáš Szalay (*1971) bol zakladajúcim partnerom a senior analytikom Health Policy Institute. V období 2002 – 2004 bol členom reformného tímu Rudolfa Zajaca na ministerstve zdravotníctva a od roku 2018 pôsobí ako lekár BSK. Zaoberá sa zdravotnou politikou, dostupnosťou zdravotnej starostlivosti a zdravotníckou legislatívou.

Foto: SITA