Slovenská filharmónia pokračuje s Koncertami bez publika

1208

Slovenská filharmónia pozýva priaznivcov do svojej digitálnej koncertnej siene sledovať pokračovanie cyklu Koncerty bez publika. Na siedmom koncerte sa v utorok 26. mája o 19.00 h predstaví slovenský klavirista Miki Skuta.

Miki Skuta sa ako jeden z mála slovenských klaviristov pohybuje na najvyššej úrovni nielen v oblasti klasickej hudby, ale aj džezu a popu a venuje sa aj kompozícii.

Jeho nahrávka Bachových Goldbergových variácií sa na iTunes – Netherlands Classical Chart dostala podľa počtu stiahnutí na štrnáste miesto spomedzi všetkých klasických nahrávok.

Program utorkového klavírneho recitálu umelec zostavil z diel skladateľov 18. až 20. storočia. Na úvod odznie Toccata D dur, BWV 912 Johanna Sebastiana Bacha, ktorá bola v tom období jednou z najobľúbenejších hudobných foriem pre klávesové nástroje. Nasledovať budú dve diela Ludwiga van Beethovena –  32 variácií c mol, WoO 80 a Sonáta Es dur „Les Adieux“, op. 81.

Online koncert nájdu záujemcovia na www.filharmonia.sk. Koncerty zároveň ostávajú v archíve, takže sa k nim môžu kedykoľvek vrátiť.

Zdroj: Slovenská filharmónia