Sponka s kvetinkou na rúšku. Viete čo to znamená?

3357

Alergici na jar prechádzajú ťažkým obdobím. V ovzduší je zvýšená koncentrácia peľov, čo u alergikov vedie k tomu, že im slzia oči, škriabe ich hrdlo, svrbia ich sliznice a z nosa sa im vytvorí vodopád. To však nie je všetko.

Keď si kýchnu v plnej MHD alebo na ulici, zaručene ich čakajú nepríjemné pohľady. Na sociálnych sieťach dokonca mnohí píšu, že ich kvôli záchvatu kýchania nevpustili do obchodu, alebo ich agresívni spolucestujúci donútil vystúpiť z autobusu.

Na verejnosti sa doslova boja kýchnuť si, pretože ľudia majú strach z nákazy koronavírusom a správajú sa impulzívnejšie. Je ale potrebné zdôrazniť, že kýchanie nie je častým príznakom nákazy koronavírusom. Oveľa bežnejšími sú napríklad horúčka či suchý kašeľ.

Na sociálnych sieťach v Českej republike sa na základe zúfalých podnetov alergikov začala šíriť výzva, ako dať ostatným najavo, že ich obavy nie sú v tomto prípade potrebné – alergici si začali na rúško pripínať sponky s motívom kvetiny. Tým dávajú druhým jasne najavo, že sú alergici a nepríjemné pohľady si nezaslúžia.

Najlepšie je, keď je sponka dostatočné veľká a viditeľná, ale nemala by byť príliš ťažká, aby rúško nestrhávala.

Buďme k alergikom a astmatikom ohľaduplní a pomôžme rozšíriť túto správu.

Foto: FB