Telocvičňa na Turnianskej v Petržalke je v novom šate

605

Smutné a časom nahlodané priestory telocvične na Základnej škole Turnianska prešli aj vďaka spolupráci s externe vysúťaženými partnermi v posledných mesiacoch revitalizáciou, ktorá im dodala nielen nový lesk, ale aj funkčné prvky, ktoré ju povýšili na ďalší level. Investície sa vyšplhali na viac než 89-tisíc eur.

Žiaci tak mohli od septembra pracovať rovnomerne na intelektuálnych i športových schopnostiach zároveň. Premenou prešli podlahy, radiátory a okrem výmeny nefunkčných častí a zastaralých materiálov v priestoroch pribudla aj kabeláž na inštaláciu tabule s časomierou či TV obrazovky, priblížila mestská časť na svojom webe.

Priestor medzi veľkou a malou telocvičňou sa prebúral a opotrebované prechody nahradil nový raster s drevenou zárubňou a dverami na mieru.Výmenou prešli aj ventily na novovymaľovaných a ošetrených radiátoroch a doplnené boli aj obklady. Volejbalisti určite ocenia nielen nové háky a naviják, ale aj nové čiary na malý volejbal, ktoré prešli estetickou úpravou v oboch telocvičniach. Veríme, že vynovené priestory poskytnú žiakom novú motiváciu vždy, keď ju budú pri svojich športových aktivitách postrádať,“ dodáva.

Zdroj: Petržalka