V dúbravskom lese je nová atrakcia. Koloseum, ktorého inštalácia trvala 1,5 roka

3877

V roku 2018 vzbudili pozornosť verejnosti záhadné útvary vyrobené v snehu, ktorých vznik si ľudia na základe fotografií nevedeli vysvetliť. Napokon sa ukázalo, že išlo o tzv. land art, umenie vytvárané priamo v prírode a postaral sa oň Jaroslav Beliš. A práve on má na „svedomí“ aj ďalšiu kuriozitu v dúbravskom lese a to špirálu v zemi pripomínajúcu koloseum.

700 opracovaných drevených „figúr“, 700 značiek, 1,5 roka práce, 2 dni inštalácie. Tak by sa dal „vyčísliť“ nový land art z produkcie diel Jaroslava Beliša, majstra lesných diel, s názvom MY SME.

Vyčísliť sa však dielo, ktoré vám doslova vezme reč, nedá. Je jedinečné, neopakovateľné, a ako inštalácie v lese chvíľkové.

„Od sobotnej vernisáže by malo byť vo veľkej špirále maximálne 10 dní. Nájsť sa dá pomerne ľahko z Dúbravskej hlavice (parkoviska) asi 200 metrov smerom na rozhľadňu vedú biele šípky až k inštalácii. Označenie špirály, ktorá je majstrovým dielom na tomto mieste už dlhšie, sa dostalo aj do google mapy, stačí vyhľadať land art Dúbravka,“ dodala dúbravská samospráva. 

Výstavu otvorila kunsthistorička Daniela Čarná.

Zdroj: Dúbravka-mestská časť Bratislavy