VIDEO: Veľké a Malé Leváre spája nová cyklotrasa

3188

Otvorili sme nový, vyše trojkilometrový úsek cyklotrasy medzi obcami Veľké Leváre a Malé Leváre.

Cyklodoprava je zdravá, ekologická a je to výborná alternatíva k preplneným cestám. Aby však čo najviac ľudí presadlo na bicykel, potrebujeme mať bezpečné a pohodlné cyklotrasy. Nová cyklotrasa medzi obcami Veľké a Malé Leváre spája železničnú stanicu a autobusové zastávky. Ale je tiež príjemným tipom na výlet.

„Okrem skvelej spolupráce spája tieto obce aj nová cyklotrasa. Spoločne s vicežupankou Alžbetou Ožvaldovou a starostami Richardom Nimschom a Adrianom Perneckým sme otvorili 3,3 km dlhý úsek. Trasa je nielen pekná, ale aj potrebná, pretože bude slúžiť deťom aj pracujúcim na presun k vlakovej stanici vo Veľkých Levároch. Preto sme si dali mimoriadne záležať na bezpečnosti a celá cyklotrasa je osvetlená. Projekt bude pokračovať budovaním moderného prestupného terminálu. Takto si predstavujem budúcnosť dopravy v kraji – kvalitná železničná doprava a poprepájané cyklotrasy. A špeciálne na Záhorí máme rozpracovaných cykloprojektov viac. Držím palce všetkým šikovným starostom, župa im bude s radosťou partnerom,“ povedal na otvorení cyklotrasy župan Juraj Droba.

Pri strihaní pásky asistovali miestne dievčatká v krojoch, ktoré budú samé po cyklotrase jazdiť do školy.

Cykloprojektov na Záhorí je viac. Mesto Malacky realizuje cyklochodník v úseku Pezinská – Priemyselný park. Nasledovať bude trasa Družstevná – Radlinského a potom Partizánska – Cesta mládeže. Na všetky tri úseky získalo Mesto Malacky financie z eurofondov.

Vo výstavbe je cyklomost medzi obcami Vysoká pri Morave a Marchegg a župa pripravuje cykloprojekty Lozorno – Stupava, Marianka – Záhorská Bystrica a Malacky – Rohožník.