Všade dobre, na ulici najhoršie. Takto vyzerala symbolická „prespávačka“

1045
Foto: Andrej Lojan
Foto: Andrej Lojan

Vo štvrtok 23. septembra sa uskutočnil ďalší ročník unikátneho podujatia Sleep out, ktoré organizuje nezisková organizácia Depaul Slovensko spoločne s časopisom .týždeň. V Čitárni u červeného raka spoločne podporili ľudí bez domova.

Depaul Slovensko je najväčšia nezisková organizácia v Bratislave, ktorá sa stará o ľudí bez domova už viac ako 15 rokov. Podporiť ich môžete napríklad na unikátnom podujatí Sleep out. „Budeme veľa hovoriť o našich príbehoch, ale bude to i večer plný peknej hudby a zaujímavých hostí. Je na vás, či sa len zastavíte, alebo s nami v čitárni i priamo prespíte, budeme sa na vás tešiť,“ pozývali organizátori. Ak ste sa nestihli zúčastniť, sledujte náš web, o ďalších „prespávačkách“ budeme včas informovať.

Foto: Andrej Lojan
Foto: Andrej Lojan

V letnej čitárni U červeného raka účastníci podujatia rozprávali o každodennej pomoci ľuďom bez domova, o nich samotných, ale aj o motivácii pomáhať. Hudobnými hosťami večera boli Vrbovskí víťazi a Neha. Súčasťou bola aj diskusia v spolupráci s Michalom Oláhom z Týždňa na tému Pozitíva pandémie. Pozvánku prijali Lucia Pašková z iniciatívy Kto pomôže Slovensku, Prof. MUDr. Vladimír Krčméry a pracovníčka z Nocľahárne sv. Vincenta Mária Tóthová.

Bratislavská župa v roku 2021 podporila n. o. Depaul Slovensko sumou 86.005,92 eur. Držíme útulku palce a ďakujeme všetkým pracovníkom a dobrovoľníkom za ich obetavú prácu.

Výnimočným bonusom na tohtoročnom Sleep oute bol workshop vedený klientmi z Útulku sv. Lujzy de Marillac. Klienti počas večera ukážu výrobu bezodpadových podpaľačov, ktoré tvoria sami len s pomocou kolegov.

Foto: Andrej Lojan

Sleep out je koncept vytvorený v zahraničí, s myšlienkou strávenia jednej noci vonku za účelom podpory práce s ľuďmi bez domova.

Foto: Andrej Lojan