Vyberte sa s MHD po zelenej

1455

Zabaľte si batoh a privítajte jar v prírode s Dopravným podnikom. Preplnené parkoviská vás už trápiť nemusia. Cez víkendy Dopravný podnik výrazne posilňuje autobusy, jazdiace do mestských lesov.

  • Autobus 43 bude jazdiť opäť na Kačín. Interval medzi terminálom Patrónka a Železnou studničkou skracujeme na 20 minút. Spoje budú ďalej jazdiť striedavo – jeden do Lesoparku, ďalší na Kačín.
  • Autobus 52 bude cez víkendy od 8:30 do 19:30 jazdiť z Vajnôr cez Rendez a Raču na Potočnú, odkiaľ je to kúsok od obľúbeného výletného miesta Biely kríž. Interval bude 30 minút. Na Detvianskej budú autobusy nadväzovať na električku 3.
  • Autobus 144 bude cez víkendy od 8:30 do 19:30 jazdiť každých 15 minút ako nadväzné spojenie z konečnej trolejbusov na Kolibe až na Kamzík.

Výhodou oproti cestovaniu autom je, že sa nemusíte vraciať na parkovisko, odkiaľ ste vyšli, ale vďaka MHD môžete zvoliť viaceré trasy a prejsť z jedného konca lesoparku na druhý.

MHD sa podniku darí posilňovať bez citelného navýšenia nákladov. Na linke 43 dokonca ušetrí jedno vozidlo vďaka efektívnejším obehom štandardných kĺbových autobusov oproti elektrobusom, ktoré sa musia nabíjať na konečnej.

Dopravný podnik postupne predstavíme ďalšie tipy, kam si môžete urobiť výlet.

Zdroj: Dopravný podnik