Zbierka okuliarov v Dúbravke pokračuje

2752

Možno počas prázdnin upratujete a možno natrafíte na nevyužívané staré okuliare. Môžu ešte slúžiť. Zbierka starých okuliarov v Dúbravke pokračuje.

Zozbierané okuliare z Dúbravky putujú do zberného strediska v Taliansku, kde sa s nimi ďalej pracuje, čistia sa a premeriavajú. Tieto okuliare potom pomáhajú v tretích krajinách, najmä v Afrike ľuďom, ktorí okuliare potrebujú, avšak nemajú finančné prostriedky na to, aby si ich zadovážili.

Podľa údajov Svetovej zdravotníckej organizácie trpí na celom svete poruchami zraku 217 miliónov ľudí. Väčšinu takýchto zrakových chýb je možné rýchlo diagnostikovať a pomerne ľahko liečiť použitím korekčných šošoviek.

Zbierku inicioval LC Bratislava Bona Fide a v mestskej časti Bratislava-Dúbravka ju spustili v spolupráci s doktorom a župným a miestnym poslancom Jurajom Štekláčom. Pokračuje úspešne už piaty rok.

Krabice na zbieranie sú k dispozícii v budovách miestneho úradu na Žatevnej 2 a ulici Pri kríži. Patria do nich okuliare staré, nepotrebné, použité, no nie zlomené, zničené.

Zdroj: Dúbravka