Ako sa zabaviť počas karantény v pohodlí vášho domova?

2491

V karanténe si nažívame už nejaký ten týždeň. Zrejme sa tak skoro ani neskončí a vám prinášame niekoľko tipov, ako sa zabaviť doma. Priateľov ste si už určite stihli napozerať a každý kút vášho bytu alebo domu je vyluxovaný minimálne trikrát. Aj v domácej karanténe si však viete spestriť deň. Budete prekvapení, koľko skvelých a užitočných vecí môžete robiť v pohodlí vášho domova.

Navštívte múzeá z pohodlia domova

Služba Google Arts and Culture spolupracuje s viac ako 2500 múzeami a galériami na celom svete. Ľuďom ponúkajú virtuálne prehliadky a online ukážky vzácnych zbierok a artefaktov. Dokonca viete prizvať aj svojich priateľov a budete mať pocit, akoby ste sa všetci vybrali na exkurziu.

Urobte to, k čomu sa dostanete raz za „uhorský rok“

Určite nie ste jediný, kto má v telefóne niekoľko tisíc fotografií. Premažte ich, vyčistite zložku s kontaktmi a správami. Vytrieďte oblečenie v šatníku. Vytiahnite jarné oblečenie a možno zistíte, že túto sukňu ste na sebe nemali dva roky a vašej kamarátke by sa naozaj hodila.

Pracujte na sebe

V súčasnosti máte veľa času a priestoru na meditáciu či odpočinok. Skúste si dať hodinové cvičenie jogy v obývačke. Ak neviete, ako nato na internete nájdete stovky videí, ktoré vám to ukážu. Joga je úžasné cvičenie na meditáciu a nachvíľku zabudnete na veci, ktoré sa dejú okolo vás. Zároveň veľmi uvoľňujúce pre ľudí, ktorí trpia bolesťami krčnej chrbtice. Doprajte si kúpeľ so sviečkami, prehodnoťte svoj kariérny a osobný život a nebojte sa urobiť zmenu.

Varte a pečte

Teraz máte jedinečnú príležitosť vyskúšať nové recepty, alebo konečne otvoriť knižku s receptami od vašej babičky. Odporúčame chutný banánový chlebík, na ktorý nájdete kopu receptov na internete. Skúste aj niečo zložitejšie, na čo by ste v bežnom živote nemali čas.