Letný vlak Záhoráčik: Pozývame vás na posledné jazdy sezóny

16303

Už len tento víkend môžete nasadnúť na cyklovlak Záhoráčik a odviezť sa naprieč naším krásnym Záhorím.

Letný cyklovlak premáva už piatu sezónu. Mohli ste sa ním odviezť trikrát denne počas letných víkendov a sviatkov na trase Bratislava Hlavná stanica – Plavecké Podhradie. Stanice sú v Zohore, Lozorne, Jablonovom, Perneku, Kuchyni, Rohožníku a Sološnici.

Vlak je vybavený aj špeciálnym cyklovozňom. Prevádzkuje ho Železničná spoločnosť Slovenska a financuje Ministerstvo dopravy SR. Vlak môžete využiť na nespočet peších či cyklovýletov, alebo sa len tak previezť krásnym Záhorím.

Cestovné poriadky, mapu, tipy na výlety, cyklovýlety či fotografie nájdete tu: www.bratislavskykraj.sk/zahoracik

Pozrite si video z prvej tohtoročnej jazdy:

Teším sa, že Ministerstvo dopravy SR spoločne so Železničnou spoločnosťou Slovenska sa rozhodli projekt financovať. Turistický cyklovláčik je skvelý príklad, ako naštartovať cestovný ruch v kraji. Ja sám som sa ním previezol už viackrát. Cesta je veľmi príjemná, vychutnáte si panorámy Záhoria a máte veľa možností na výlety. Špeciálny vozeň odvezie aj vaše bicykle. Ak sa doveziete až do Plaveckého Podhradia, môžete si výjsť na hrad aj známu rozhľadňu na Vápennej, povedal bratislavský župan Juraj Droba.

Plavecká jaskyňa nebýva otvorená bežne, pre najbližšiu prehliadku môžete kontaktovať jaskyniarov z Plaveckého Podhradia.

Okrem Plaveckého Podhradia si môžete prejsť aj Náučný chodník Plavecký kras, ktorý patrí medzi najkrajšie na Slovensku. Turisticky lákavý je aj výhľad na panorámu Malých Karpát a Záhorskú nížinu z vrchu Vysoká, na ktorú sa dostanete z obce Kuchyňa. Kuchyňa je zároveň aj ideálnym štartovacím bodom pre cyklovýlety na Zochovu chatu alebo rozhľadňu Veľká Homoľa.

Plavecký hrad je častým cieľom výletu