Deň Štedrosti v Dúbravke a v Starom Meste

750

Deň dobrých skutkov, takzvaný Giving tuesday pripadol tento rok na 1.decembra. Jeho podstatou je darovanie, štedrosť, šírenie dobra. Dúbravka a Staré Mesto nestáli bokom.

Zamestnanci miestneho úradu v Dúbravke prišli s ideou zorganizovať predvianočný ,,swap“, čiže akúsi výmenu a zbierku vecí, ktoré by mohli niekoho potešiť alebo mu poslúžiť, zároveň. Zasadačka miestneho úradu na Žatevnej sa tak zmenila na malé komunitné trhovisko. Každý mohol prísť darovať, vyberať, potešiť iných i seba súčasne.

Hlavnou myšlienkou však bola ďalšia cesta a život vyzbieraných vecí, oblečenia, domácich potrieb, hračiek či kníh. Veci putovali do charitatívnej neziskovej organizácie Depaul Slovensko, ktorá pomáha ľuďom bez domova.

Staré Mesto sa už po druhýkrát zapojilo do programu Giving Tuesday/Deň štedrosti. Kým minulý rok zamestnanci Staromestského úradu darovali ľuďom bez domova veci, ktoré im pomohli prežiť zimu, tento rok usporiadali zbierku pre seniorov a deti s Downovým syndrómom.

Zbierka kníh a hračiek bude robiť radosť pacientom s Downovým syndrómom, knihy a omaľovávanky zas seniorom v novom staromestskom  ZOS.

Zdroj: Dúbravka; Staré Mesto