Dúbravka otvorila 80-metrové pumptrackové športovisko

586

Pre skatebordy, odrážadlá i bicykle zároveň, pre deti i tínedžerov súčasne. Nová pumptracková trať v Dúbravke s dĺžkou asi 80 metrov je dokončená. Dráha vznikla na ploche bývalej dráhy z pneumatík, kde kedysi deti súťažili na elektrických motokárach, nad novým workoutovým ihriskom v blízkosti Zlatej lipy. Pumtpracková dráha má trojuholníkový tvar s dvomi dráhami, dala by sa tak prejsť dvomi spôsobmi.

Dráha vznikla na ploche bývalej dráhy z pneumatík, kde kedysi deti súťažili na elektrických motokárach, nad novým workoutovým ihriskom v blízkosti Zlatej lipy. „Túto plochu sme vybrali zámerne, chceli by sme ju rozšíriť a premeniť na kvalitnejšiu dráhu,“ približuje miestny poslanec Tomáš Husár, predseda komisie životného prostredia v Dúbravke, jeden z iniciátorov projektu v mestskej časti.

Nový projekt je tak revitalizáciou súčasného, už chátrajúceho priestoru so zachovaním zelene. Pumptrack je primárne bicyklovou dráhou so sklopenými zákrutami a terénnymi vlnami, určená je pre všetky vekové kategórie. Môžu ju využiť jazdci nielen na bicykloch, ale aj odrážadlách, kolobežkách, skateboardoch či korčuliach. Princípom je jazda bez šliapania, jazdci na nej pohybom tela a prácou s ťažiskom bez šliapania generujú rýchlosť.

„Takáto jazda najviac posilňuje stred tela, takzvaný core, zlepšuje pevnosť,“ vysvetlil dúbravský poslanec a ďalší z iniciátorov športoviska Martin Lupták s tým, že jazda je zároveň výborným kondičným tréningom.

„Vítam a podporujem túto iniciatívu a najmä možnosti športovania na čerstvom vzduchu, ktoré sú aj v tejto súčasnej pandemickej dobe vyhľadávané,“ dodal starosta Dúbravky Martin Zaťovič.

Zdroj: Dúbravka