Dúbravské múzeum má pre vás prekvapenie

1797

Dúbravské múzeum, ktoré sa dlhodobo zaoberá digitalizáciou fotografií, dokumentov a písomností na študijné a publikačné účely, spracúva v týchto týždňoch elektronické čítanie o bratislavskej Dúbravke.

„Za ostatných dvadsať rokov sa podarilo zozbierať a previesť do digitálnej podoby stovky fotografií, dokumentov a písomností, prepísali a zalomili sme do knižnej podoby Pamätnú knihu Dúbravky z roku 1935, poskytli sme materiál do viacerých publikácií,“ hovorí za Dúbravské múzeum vedúci oddelenia kultúry mestskej časti Ľubo Navrátil.

Dve publikácie – Pamätná kniha (1935, 1972) a Kronika Dúbravky (2006) sú už voľne prístupné na webovej stránke mestskej časti www.dubravka.sk. Kronika Dúbravky bola prvou monografiou o mestskej časti a vyšla v roku 2006 v náklade 1100 výtlačkov.

Pod heslom Čítanie o Dúbravke by postupne mali pribudnúť aj staré dúbravské fotografie popiskami, e-kniha fotografií flóry a fauny Dúbravky a okolia, kniha Mamkina Dúbravka či Príbehy zo starej Dúbravky.

Ako si knižku nájdete? Stačí na stránke mestskej časti https://www.dubravka.sk/sk/kam-v-dubravke/organizacie/dubravske-muzeum/citanie-o-dubravke.html kliknúť na obálku knižky. Vyrolujú sa kapitoly, z ktorých si môžete vyberať.

Zdroj: Dúbravka