Malokarpatská knižnica v Pezinku plánuje na september viacero podujatí

765

So začiatkom školského roka začína sezóna školských podujatí aj v Malokarpatskej knižnici v Pezinku. Knižnica už roky pripravuje rôzne programy pre deti zo škôl a škôlok v okolí. Posledné obdobia boli špecifické tým, že vstup do oddelení bol obmedzený a programy pre školy viac menej neprebiehali.

„Tento školský rok veríme, že opatrenia umožnia privítať deti v knižnici. Preto sme si pripravili úvodné stretnutia, na ktoré sa môžu triedy nahlasovať. Ostatné programy pre školy máme v pláne rozbehnúť v októbri, ak to opatrenia dovolia. Chystáme sa pokračovať aj v populárnom cykle besied Literatúra v Radnici. Prvá hosťka Radnice bude Veronika Šikulová finalistka Anasoft Litera,“ približuje knižnica. 

V knižnici je stále možné navštíviť výstavu Františka Hrtúsa, významného výtvarníka regiónu. Jeho obrazy môžu návštevníci vidieť ešte do 10. septembra. S končiacimi prázdninami sú spojené aj zmenené výpožičné hodiny, kedy bude knižnica opäť otvorená pre verejnosť od 8.00 do 18.00, okrem stredy, kedy je otvorená od 13.00 do 16.00.

Programy pre školy a škôlky:

Vitajte v knižnici – Hodiny informačnej výchovy

Podľa objednávky – utorok, štvrtok a piatok vždy o 10.00

Literatúra v Radnici: Pozor, Verona!

27.september 2021 o 19.00

Hosť: Veronika Šikulová

Výstava: František Hrtús: Na návšteve v Modre

Do 10. septembra 2021