Priechody pre chodcov v Karlovej Vsi budú bezpečnejšie a bezbariérové

608

Sú to priority pri rekonštrukcii priechodov pre chodcov v Karlovej Vsi. Okrem premaľovania pásov tak budú z niektorých chodníkov odstránené aj obrubníky, ktoré doteraz sťažovali pohyb imobilným obyvateľom.

Bezbariérové riešenie pribudne na Borskej ulici pri obchodnom dome, na Ulici Jána Stanislava pri križovatke s Tománkovou ulicou, ako aj na Jamnického ulici pri križovatke s Matejkovou a na Ulici Ľudovíta Fullu pri základnej škole na Majerníkovej. Tieto úpravy budú zahŕňať aj dlažbu s výstražnými a vodiacimi prvkami pre zrakovo postihnuté osoby.

V prípade dlhších priechodov pre chodcov sa pristúpi aj k ich presunu o pár metrov, ako tomu bude na Tománkovej ulici. Miestny úrad disponuje tiež cenovými ponukami na bezbariérové úpravy na Púpavovej ulici pri nadjazde a na rohu Púpavovej a Pustej ulice. Na oboch uliciach ide o osem vstupov na vozovku. Vybrané priechody pre chodcov sa počas leta nevyhnú ani novým náterom pre zvýšenie ich viditeľnosti. Nový náter dostanú priechody na uliciach Nad lúčkami, Pribišova, Hlaváčiková, Ľudovíta Fullu, Adámiho, Líščie údolie, Púpavová, Nábělkova a Segnerova.

Zdroj: Karlova Ves