Pre cestujúcich

Informácie pre cestujúcich

AUTOBUSY

Čím budú nové autobusy vybavené?
Všetky autobusy budú klimatizované, nízkopodlažné a s bezplatným pripojením na internet cez WiFi sieť. Informácie o trase linky budú zobrazované na digitálnych displejoch umiestnených zvonka aj zvnútra vozidla a stanovuje sa aj maximálny vek vozidiel. Pribudne hlásenie pre nevidiacich, modernejší informačný systém poskytujúci vyšší rozsah informácií o trase a prestupoch na linke. Chýbať nebudú ani USB nabíjačky na mobilné telefóny.

Koľko bude nových autobusov?
K spusteniu služby 15.11.2021 bude k dispozícii minimálne 120 úplne nových autobusov. Postupne budú pribúdať aj ďalšie nové autobusy, predpokladáme, že k 1.5.2022 bude vozidlový park úplne obnovený.

OZNAČENIA ZASTÁVOK

Zmenou postupne prejdú aj autobusové zastávky. Všetky budú označované vizuálne jednotným štýlom. Takéto nové označníky zastávok sú už okrem Karloveskej radiály aj na mnohých ďalších miestach v Bratislave.

CESTOVNÉ PORIADKY

Nový a prehľadnejší vizuál dostanú aj cestovné poriadky, ktoré budú identické s cestovnými poriadkami MHD v Bratislave.

LEPŠIE NADVÄZNOSTI SPOJOV

Odchody všetkých liniek budú v pravidelných taktoch a na spoločných úsekoch budú spoje liniek vo vzájomnom preklade. Okrem už dnes zavedených nadväzností autobusov na vlaky príde aj k previazaniu niektorých autobusových liniek medzi sebou. Vďaka tomu vzniknú nové spojenia, pri ktorých nebude nutné dlhé čakanie pri prestupoch. Presnosť dopravy a nadväznosti spojov bude počas celého dňa sledovať a vyhodnocovať centrálny dispečing IDS v Bratislavskom kraji ktorý bude môcť okrem iného kedykoľvek vypraviť posilový spoj, pre prípad zvýšeného počtu cestujúcich a ohrozenia ich komfortu alebo aj pozdržať odchod autobusu v prípade, ak by malo prísť k strate nadväznosti.

Menu

Aktuálne z dopravy

viac
Prejsť na obsah