Vianoce v župných zariadeniach sociálnych služieb

915

Zamestnancov a prijímateľov sociálnych služieb sme navštívili, aby sme im poďakovali, povzbudili a odovzdali darčeky. Vďaka štedrým sponzorom si všetkých štrnásť župných zariadení nájde po stromčekom bohatého ježiška.

Sviatky by mali všetci tráviť v kruhu blízkych. Mnohí klienti zariadení sociálnych služieb rodinu nemajú, alebo sa o nich nedokáže postarať. S láskou im ju nahradia zamestnanci. Dnes sme im boli poďakovať za náročnú prácu, popriať pekné sviatky a odovzdať vianočné balíčky. Navštívili sme Domov sociálnych služieb pre deti a dospelých INTEGRA, Domov sociálnych služieb a zariadenie pre seniorov RAČA a Domov sociálnych služieb a zariadenie podporovaného bývania Merema.

“Darčeky však od nás dostalo všetkých štrnásť zariadení. Ďakujem sponzorom, ktorí nám darovali kozmetiku, oblečenie, jedlo a rôzne drobnosti pre radosť. Ďakujem zamestnancom a riaditeľom, ktorí sa o tých najzraniteľnejších obetavo starajú. A veľké ďakujem patrí riaditeľke župného odboru sociálnych vecí Marici Šikovej a jej tímu. Svoju prácu robí aj srdcom a je to vidieť,” povedal po výjazde do župných zariadení predseda BSK Juraj Droba.