Úvod Divadlo Aréna Premiéry

Premiéry

Premiéry

Aréna sa rokmi vyprofilovala ako divadlo s jasným politickým myslením a spoločenskou angažovanosťou, prináša každú sezónu nové témy. Spolupracuje s etablovanými režisérmi

z domáceho i zahraničného prostredia, prináša priame prenosy z Metropolitnej opery v New Yorku, organizuje jazzové koncerty, Detskú univerzitu Komenského a od februára 2015 premieta najväčšie skvosty domácej a svetovej kinematografie.

Divadlo ARÉNA pripravilo v roku 2019 spolu päť premiér. Ako prvá mala vo februári  premiéru inscenácia hry Josef Švejk na motívy románu Jaroslava Haška v réžii Jakuba Nvotu, groteska plná ľudských karikatúr, podivných figúrok a neobvyklých situácií o žalostných pomeroch panujúcich v rozkladajúcom sa Rakúsku-Uhorsku.

V poradí druhá inscenácia BIBLIA v autorskej a režijnej úprave Rastislava Balleka predstavila formou hudobno-dramatickej básne dejiny človeka od stvorenia sveta až po vzkriesenie. Vybrané príbehy zo Starého a Nového zákona, ktoré kladú nadčasové otázky o morálke, svedomí, viere a sile duchovna v dobe, kedy sa základné piliere našej európskej spoločnosti zmietajú v pochybnostiach. Scénické čítanie biblických príbehov v podaní Juraja Kukuru vzniklo ako koncept hudobno-divadelného, ale i výtvarného performancu, jedinečného projektu v koprodukcii so Slovenskou filharmóniou. Inscenácia je súčasťou tzv. Občianskeho cyklu Divadla Aréna.

Ďalšiu novú premiéru ponúklo divadlo 7. októbra 2019 pod názvom Na mol, najnovšiu inscenáciu známej dánskej autorskej dvojice Thomas Vinterberg a Mogens Rukov, ktorá priniesla na javisko vtipný príbeh štyroch starších dám, ktoré svoju samotu a nudu liečia alkoholom. Rovnako ako ostatné tituly v repertoári Divadla ARÉNA, aj hra Na mol je výnimočná. Divákov prekvapila aj návratom ku koreňom divadelnej histórie, kedy boli výlučne muži na javisku ženami.

 Divadlo ARÉNA pripravilo ďalšiu premiéru v priestoroch LOFT ARÉNA dňa 25. októbra 2019, komickú drámu Lekcia z pera popredného predstaviteľa absurdného divadla Eugèna Ionesca. Trojica skvelých protagonistov na javisku rozohrala absurdný vzťahový trojuholník odhaľujúci brutálnu podstatu pravdy veľkého divadla sveta, ktorá je komická i tragická zároveň.

Pre detského diváka si divadlo pripravilo v závere roka, 8. decembra 2019 premiéru hry Ulricha Huba Zvieratká na letisku v režijnej úprave Juraja Bielika. Rozprávka

s pesničkami o tom, že lož má krátke nohy a klamať sa nevypláca priniesla na javisko príbeh zvieratiek, ktoré sa ocitli v nezvyčajnej situácii opustené na letisku bez života a spoločnými silami sa usilujú vzniknuté problémy riešiť.

Hlavné menu

Rekonštrukcia divadla Aréna

Divadlo Aréna na petržalskom nábreží Dunaja sídli v historickej budove z roku 1989 a posledná rekonštrukcia v ňom prebehla pred takmer tridsiatimi rokmi.

Vizualizácie

Rekonštrukciou župného Divadla Aréna vznikne kvalitný moderný divadelný priestor pre rozvoj divadelného umenia, ktorý doplní súčasnú multifunkčnú ponuku.