Kompas do sveta autistu. Konferencia o tom, ako pomôcť pacientom a ich rodinám

1143
Vicepremiérka Veronika Remišová a vicežupan Juraj Štekláč
Vicepremiérka Veronika Remišová a vicežupan Juraj Štekláč

Konferencia reaguje na akútnu potrebu tých, ktorí hľadajú pomoc, informácie, praktické rady – či už ide o rodičov autistických detí, ako aj pracovníkov v oblasti porúch autistického spektra.

Jednou z priorít Bratislavského samosprávneho kraja je rozšíriť možnosti poskytovania ambulantných sociálnych služieb pre deti s diagnózou autizmus, ako aj vybudovať špecializované zariadenia pobytovou formou pre osoby s autizmom v dospelom veku. Aj preto sme opäť prepožičali priestory pre špeciálnu konferenciu o autizme organizovú nadáciou Filantropia. Záštitu nad ňou prevzal župan Juraj Droba.

Podujatie je primárne určené pre ľudí pracujúcich v sociálno-vzdelávaco-výskumnej oblasti poruchy autistického spektra, ale aj pre treťosektorových odborníkov, asistentov či rodičov detí s touto diagnózou. Panel prednášajúcich tvoria odborníci, špecialisti, ktorí sú dennodenne konfrontovaní s výzvami komunity s touto najexpandujúcejšou diagnózou moderného sveta.  Konferencia končí rezolúciou záverov, ktorá bude adresovaná na príslušné rezorty či útvary štátnej exekutívy.