Úvod Rozvoj územia a infraštruktúry

Rozvoj územia a infraštruktúry

Letný vlak Záhoráčik

LETNÝ VLAK ZÁHORÁČIK sa stal vyhľadávaným dopravným spojením pre turistov aj domácich obyvateľov, ktorí radi spoznávajú región Záhoria a využívajú túto ekologickú alternatívu dopravy.

Nechaj sa odviesť cyklovlakom a naplánuj si trasu cez mapu s príbehom

Bike Park

To, čo je pre dospelých lákavé, môže mladšiu generáciu nudiť. Skúste sa preto poobzerať po miestach, ktoré budú kompromisom. Takými miestami sú okolia Pumptrackov alebo Bike Parkov. BIKE PARK alebo PUMPTRACK je umelo vytvorený okruh na jazdu na bicykli, kolobežke, skateboarde či inline korčuliach. Okruh tvorí mnoho klopených zákrut, vĺn a kopčekov. Bývajú z asfaltového povrchu, ale aj také, kde je povrchom utlačená zem. 

Rodinné pasy

Rodinný pas je zľavová karta pre obyvateľov Bratislavského kraja so zameraním na rodiny s deťmi a seniorov. Zľavovú kartu získate úplne zadarmo, stačí sa raz zaregistrovať, a potom už môžete poberať neobmedzene zľavy na produkty a služby pre celú rodinu.

Malokarpatský expres

Spoznajte krásy a zaujímavosti Malých Karpát. Využiť môžete turistický autobus Malokarpatský expres. Premáva každú sobotu, nedeľu a počas štátnych sviatkov na trase Bratislava – Budmerice cez Svätý Jur, Pezinok, Modru, Zochovu chatu a Červený Kameň. Autobus je sprevádzaný turistickým sprievodcom, ktorý vám cestou porozpráva o trase a odporučí zaujímavé miesta.

Danube Bike & Boat

Projekt DANUBE BIKE&BOAT sa zameriava na využitie bohatého prírodného a kultúrneho dedičstva cezhraničného územia a vytvorením unikátnej atraktívnej a konkurencieschopnej európskej turistickej destinácie. Aktivity v projekte, pokrývajúce potreby 30 obcí na území 5 krajov, sú zamerané na dosiahnutie ucelenej cezhraničnej destinácie poskytujúcej služby v oblasti turizmu, kultúry, relaxu a športu na území medzi a pozdĺž riek Malý a Mošonský Dunaj vrátane hlavného toku Dunaja.

Dunajské ostrovy

Vnútrozemská delta Dunaja sa rozprestiera medzi Malým Dunajom zo severu a Mošonským Dunajom z južnej strany. Osou týchto oboch ramien je samotná rieka Dunaj. Príroda v tejto oblasti je plná unikátnych rastlín a zvierat a neopakovateľnú atmosféru ostrovov dotvoria vodné mlyny, kostoly a bývalé šľachtické sídla.

Tipy na pekné miesta, splavy, cyklotrasy, relax a ďalšie zážitky nájdete na: Danubeislands.sk 

Ekocentrum Čunovo

Ekocentrum Čunovo sa stane vstupnou bránou do Chránenej krajinnej oblasti Dunajské luhy, Súčasťou projektu bude aj rekonštrukcia Národnej kultúrnej pamiatky Čunovský kaštieľ a jeho adaptácia na denné ekocentrum pre celý kraj a prihraničné územie, ako aj pobytové ekocentrum pre ostatné časti Slovenska a cezhraničné regióny.

Obnova značenia cyklotrás a peších turistických trás

Na svojom území Bratislavský samosprávny kraj venuje pozornosť údržbe a obnove značenia na cykloturistických a peších turistických trasách.

Rozhľadna Veľká Homoľa

Rozhľadňa na vrchu Veľká Homoľa (709 m.n.m.) robí radosť všetkým milovníkom krásnych výhľadov. Má skvelú polohu a patrí medzi obľúbené turistické trasy v Malých Karpatoch. Rozhľadňa na vrchu Veľká Homoľa bola zrekonštruovaná v roku 2018. 

Sacra Velo

Nový turistický produkt ponúka sieť cezhraničných pútnických trás na pohraničí Slovenska a Maďarska. Sacra Velo znamená sieť bezpečnej jazdy bicyklom po sakrálnych pamiatkach v Bratislavskom a Trnavskom kraji. Na druhej strane hraníc vedú cyklotrasy k pamiatkam v župách Gyor – Moson – Sopron a Komárom – Estergom.

Spoznajte kraj

Aktuálne články

viac